چگونه بوش بهترین پیشنهاد انتخاب شمع مناسب را می دهد؟

زمان مطالعه 2 دقیقه

عکسی از ساختمان قدیمی بوش در زوریخ-ژنو

سفارش شمع توسط سازنده خودرو

هنگامی که کارخانه سازنده خودرو قصد انتخاب یک شمع برای موتور مورد نظر خود را دارد با انتخاب بوش بعنوان سازنده شمع بر سر نوع و کد حراراتی و هر آن چیزی که یک موتور در بهترین حالت عملکرد خود باشد به توافق می رسد. شرکت بوش با انجام آزمایش های گوناگون بر روی موتور مطابق با کاربری آن اقدام به تولید شمع مناسب می کند. گاهی اوقات ممکن است یک سازنده خودرو به سازنده شمع برند X مراجعه کند و سفارش خود را نهایی کند و در کاتالوگ این شمع را برای خودرو پیشنهاد دهد. این بدان معنی نیست که لزوما فقط شمع کارخانه X بر روی موتور از بازدهی بالاتری برخوردار است چه بسا اکثر اوقات شمع های مشابه برند های دیگر بازدهی بهتری دارند. بوش اینگونه پیشنهاد انتخاب بهترین شمع را به کارخانه سازنده خودرو می دهد.

تاریخچه شمع بوش

در ابتدا باید بدانیم که شرکت بوش مخترع شمع و سیستم احتراق می باشد و از آنروزا بیش از یک قرن می گذرد.شمع های بوش در انواع مختلف و با تعداد زیادی طراحی شده است و دارای ۱۴۰۰ نوع متفاوت می باشد.طراحی های متنوع و بکارگیری مواد خاص نظیر پلاتینیوم،نقره و ایتریوم این امکان را می دهد تا امروزه شمع های بوش کاربردهای بسیار متنوعی داشته باشند.بطور کل بیش از ۲۰۰۰۰ گونه از شمع های مختلف را طراحی و تولید نموده است.

چگونه بوش بازه ی حرارتی شمع مورد نیاز برای موتورها را تعیین می کند؟

به منظور بهینه سازی عملکرد خودروی شما،بوش هر یک از مدل های وسایل نقلیه را آزمایش نموده که اطلاعات آن بر روی وب سایت اصلی شرکت بوش و در کاتالوگ شمع ها وجود دارد.مهندسین بوش با استفاده از شمع های مخصوص دارای ترموکوپل گرم ترین سیلندر یک موتور را شناسایی می کنند سپس انواع مختلفی از شمع ها را بر روی آن آزمایش نمودند تا مناسبترین شمع برای آن موتور مشخص گردد.این بدین معناست که شما می توانید اطمینان حاصل نمایید که همواره بهترین کارایی از موتور وسایل نقلیه خود دریاف می کنید.

برخی مقالات دیگر

کلیه مطالب توسط تیم کارشناسان بوش یدک تهیه شده است.کپی برداری برای مقاصد غیر تجاری با ذکر منبع بلامانع می باشد.